Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı Teoman Mutlu’dan 19 Mayıs Mesajı

Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı Teoman Mutlu’dan 19 Mayıs Mesajı

Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı Teoman Mutlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında Türkiye’nin genç nüfusunun önemine vurgu yaptı. Genel Başkan Mutlu, Atatürk’ün Cumhuriyeti gençlere emanet etmesinin ardında yatan nedenleri ve gençlerin ülkenin geleceğindeki rolünü detaylandırdı.

GENÇLİK ENERJİ DEMEKTİR

Mutlu, “Türkiye’de her meslekten insanlar var; avukat, doktor, yargıç, savcı, mühendis vesaire. Atatürk, bütün bunları biliyor ve görüyorken, neden Cumhuriyeti sadece gençlere emanet etti? Burada büyük önderimizin olağanüstü zekası devreye giriyor. Asırların lideri Atatürk şu gerçeği biliyordu: ‘Gençlik enerji demektir.’ ‘Gençlik saygı ve sevgi demektir.’ ‘Gençlik mücadele demektir.’ ‘Ve gençlik pes etmemek demektir.’” dedi.

GENÇLİĞE HİTABE VE İSTİKLAL MARŞI

Başkan Mutlu, Atatürk’ün “Ey Türk Gençliği” diye başlayan Gençliğe Hitabesi’nin, bugüne kadar dünya genelinde yazılmış en etkileyici metin ve en manalı söylev olduğunu vurguladı. Her Türk gencinin beyninde ve ruhunda yaşattığı iki metnin İstiklal Marşı ve Gençliğe Hitabe olduğunu belirtti.

GENÇ NÜFUSUN ÖNEMİNE VURGU

Bugün nüfusumuzun %70’inin genç olduğunu ve dünyanın en genç ülkesi olmaktan iftihar ettiğini söyleyen Mutlu, gençlerin hiçbir savaştan kaçmadığını, mücadeleyi bırakmadığını, ancak siyasetçilerin de görevlerinin Atatürk’ün çocuklarının önünü açmak olduğunu belirtti. “Gençlere iş bulmak, eğitimini bedava vermek, sağlıklı beslenmelerini sağlamak da siyasetçilerin işidir. Bugün maalesef evlatlarımıza gereken imkanı sağlamaktan çok uzaktayız.” dedi.

YENİ İKTİDARDA ATATÜRK’E LAYIK BİR DÜZEN

Mutlu, Yerli ve Milli Parti’nin gençlerle el ele kuracağı yeni iktidarda Atatürk’e layık bir düzen kurulacağını belirtti. “Ben Teoman Mutlu, 45 yaşında bir kardeşiniz olarak, dünyanın en genç parti lideriyim. Genel merkezimizi yöneten arkadaşlarımın yaş ortalaması 40 civarında. 23 yaşında olan bir genel başkan yardımcım var. İl ve ilçe başkanlarımın yaş ortalaması 45 dolaylarında. Bugün itibariyle 50’nin üzerinde il teşkilatı kurduk. 150 civarında ilçe teşkilatımız var.” diye ekledi.

GENÇLİĞE VERİLEN SÖZ

Mutlu, gençlere verdiği sözü şu ifadelerle açıkladı: “Bu gençlik yanımızda oldukça bizi durduramazlar. Atatürk, Cumhuriyeti gençlere emanet etti. Gençlik de bana emanet. Yerli ve Milli Parti iktidarında, işe alımlarda asla mülakat olmayacak. Torpil olmayacak. Liyakat esas olacak. İşe alımda, sınavda, okulda, adliyede her yerde ‘Adalet, adalet, adalet’ olacak. Bu benim gençliğe sözüm.”

SON SİYASİ DURUMLAR ÜZERİNE GÖRÜŞLER

Başkan Mutlu, son siyasi durumlardan da bahsederek, AK Parti’nin 22 yıldır başta olmasına rağmen her geçen gün geriye gittiğini söyledi. “Nereye el atsanız, elinizde kalıyor. Türk’ün bütün değerleri yok edildi. Yorulan ve yönetme kabiliyetini tamamen kaybetmiş AK Parti iktidarını, saygı ile incitmeden nezaket içinde oradan indireceğiz.” dedi. Ayrıca, ana muhalefet partisi CHP’nin de beklentileri karşılayamadığını belirtti.

MÜCADELE MESAJI

Başkan Mutlu, “Biz halkımıza özgürlük ve ekmek vermek istiyoruz. Bunun da yolu karşılıklı al gülüm – ver gülüm siyaseti değildir. Kırmadan, dökmeden, saygı ve hukuk içinde dişe diş mücadele edeceğiz. Ya bu halk mutlu olacak ya da beceremeyenler, yönetemeyenler çekip gidecek. İktidarıyla, muhalefetiyle, hepsi çekip gitsin… Benim yerli gençlerim gelsin. Benim milli gençlerim gelsin. Yeter artık! Ya başaracağız. Ya başaracağız. Başka yolu yok.” diyerek sözlerini tamamladı.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ