Türk kadınlar birligi’nden 100. Yıla yakışır toplantı

Türk kadınlar birligi’nden 100. Yıla yakışır toplantı

Atatürk’ün liderliğinde, Nezihe MUHİDDİN Başkanlığında 7 Şubat 1924 tarihinde kurulan Türk Kadınlar Birliği 100. Yılı Heybeli Otelde üye ve konukların yoğun ilgi gösterdiği kahvaltıda kutladı.

Türk Kadınlar Birliği Dönem Başkanı Tijen SÖZERİ açılış konuşmasında, Derneğin amacı olan kadının siyasal haklarını elde etmesi ve sosyal yaşama eşit olarak katılımının sağlanması için yapılan çalışmaları, yeni dönemde uluslar arası ve yerel de önemli projelere imza atacaklarını belirterek, Türk Kadınlar Birliği’nin Türkiye’ de 80 şubeye ulaşmanın mutluluğunu paylaştıktan sonra geçmiş dönem TKB Yönetim Kurulu üyelerine ‘Teşekkür Plaketi’ vererek konukların takdimine geçti.

Yıl kahvaltısında Nilüfer Belediye Başkanı Turgay ERDEM, Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Sibel ÖZER, Uludağ Üniversitesi Kadın Araştırma Merkezi Müdürü Nimet HAŞIL ve Prof. Dr. Nuray AKBUDAK, Veteran BUSADER Başkanı Deniz CANTÜRK, CEİD Bursa İl Koordinatörü Esra CAN MOLLAER konuklar arasındaydı.


Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem kadınların hayatımızdaki önemini belirten konuşmasından sonra, Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Sibel Özer ‘e Türk Kadınlar Birliğinin bir nişanesi olarak rozetimiz taktim edildi.

Derneğin konuklarından olan CEİD İl Koordinatörü Esra CAN MOLLAER’in Toplumsal Cinsiyet Eşitliğiyle ilgili verdiği söyleşi üyeler ve konuklar tarafından ilgiyle dinlendi.

Birgül YILDIZ GÜNAY’ın ‘ REÇETE’ isimli kitabını tanıtması ve imzalamasıyla etkinlik sona erdi.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ