Türk İş Dünyası Heyeti Tunus’ta İşbirliği Fırsatlarını Araştırdı

Türk İş Dünyası Heyeti Tunus’ta İşbirliği Fırsatlarını Araştırdı

TUNUS (İGFA) – Türkiye’den sanat ve iş dünyasının önemli isimlerinin yer aldığı 50 kişilik heyet, Kültür ve Turizm Bakanı eski Yardımcısı ve Tunus Büyükelçisi Ahmet Misbah Demircan daveti üzerine Tunus’ta bir dizi temaslarda bulundu. Büyükelçi Ahmet Misbah Demircan tarafından karşılanan heyet, ilk olarak büyükelçilik konutunda düzenlenen özel yemekte bir araya geldi. Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İş İnsanları Derneği (DOSABSİAD) Başkanı Nilüfer Çevikel’in de yer aldığı heyet, Büyükelçi Demircan ve Tunus Büyükelçi Yardımcısı Belgin Ergüneş ile birlikte üç gün boyunca Tunus’u gezerek bölgede yapılabilecek ticaret ve yatırımlar konusunda istişarede bulundu. Bölgeden 110 firmanın katıldığı B2B görüşmelerinde önemli iş birliklerinin kapısı aralandı.

ÇEVİKEL: “TUNUS’TA BÜYÜK POTANSİYEL GÖRÜYORUZ”

Tunus ziyaretinin Türkiye ve Tunus arasındaki ticari ve kültürel bağları güçlendirmek için önemli bir fırsat sunduğunu belirten DOSABSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Çevikel, “Heyetimizle birlikte, Tunus’un sunduğu yatırım imkanlarını yerinde görme ve değerlendirme şansını bulduk. İki buçuk ayda dört önemli heyet ağırlayan büyükelçimizin destekleri sayesinde, B2B görüşmelerde birçok firma ile verimli işbirlikleri başlattık. Önümüzdeki dönemde, iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin daha da derinleşeceğine inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

“İŞBİRLİĞİ İÇİN GÜÇLÜ TEMELLER ATTIK”

Tunus Büyükelçisi Ahmet Misbah Demircan, iki ülke arasındaki iş birliğinin artırılması adına değerli bir adımda bulunduklarını söyledi.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ