Payas Yolunda Can Kayıpları: Hükümete ve Karayollarına Acil Çağrı!

Payas Yolunda Can Kayıpları: Hükümete ve Karayollarına Acil Çağrı!

CHP Payas İlçe Başkanı Erdinç Keskin, Dörtyol-Payas Karayolu’nda meydana gelen ve vatandaşların canını alan ölümcül trafik kazaları konusunda acil eylem çağrısında bulundu. Başkan Keskin, devletin ve ilgili tüm siyasi partilerin, hükümetin ve Karayolları Genel Müdürlüğü’nün bu ‘ölüm yoluna’ derhal müdahale etmesi gerektiğini belirtti.

Başkan Keskin, hükümetin yol yapım çalışmalarıyla övünmesine rağmen, Payas yolunun güvenlik standartlarına hâlâ ulaşmamış olmasını eleştirdi ve “Hükümet, her fırsatta yol yapımını gündeme getiriyor. Ancak Dörtyol-Payas karayolu gibi hayati öneme sahip bir güzergahta gerekli önlemler alınmıyor. Bu kabul edilemez bir ihmal ve sorumsuzluktur.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca, Başkan Keskin, kazalarda hayatını kaybeden vatandaşların sorumluluğunun doğrudan Karayolları’na ait olduğuna dikkat çekti ve orta refüj düzenlemeleri, hız tünelleri, ve yeterli ışıklandırma gibi acil önlemlerin alınmasını talep etti. Bu konunun bizzat takipçisi olacağını ve halkın can güvenliğini sağlamak için mücadele edeceğini vurguladı.

Tüm siyasi partileri ve vatandaşları, bu hayati meselede ortak hareket etmeye ve gerekli tüm başvuruları yapmaya davet eden Keskin, “Artık bir can daha yitirmeyelim. Payas halkı güvenli yolları hak ediyor!” dedi.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ