Oysaki o da çocuk

Oysaki o da çocuk

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çalışmak zorunda olan çocuklar, dikkatlerden kaçmadı. Çalışmak zorunda olan çocuğumuzun yüzünü net şekilde göstermiyoruz. Umarız çocuklarımızın bu duruma düşmesine düşürülmesine neden olanlar utanırlar.
Orhangazi’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlanırken, bazı çocuklar ise çalışmak zorunda kaldı. Geçmişte Kurtuluş İlk Okulunda yapılan kutlamalarda yaşıtları eğlenip kendilerine armağan edilen bayramın tanıdı çıkarırken O, eğlenen yaşıtlarına oyuncak satmak zorunda bırakılan çocuklarımızdan sadece birini Tarihçi Gazeteci-Yazar Muharrem Değirmen fotoğraflandırarak yazdı.
SADECE O MU?
Mahalle aralarından çöp toplayan, sanayi sitesinde çekiç sallayan ve ayakkabı boyayan çok sayıda çocuk kutlamalara katılmadı. Bazı çocuklar çalıştıkları yerden kutlamaları izlemekle yetindi. Yaşıtları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlamalarda yer alırken onlar çalıştıkları iş yerlerinde gününü geçirdi. Okulların resmi ve adı “Bayram” tatili olmasını çalışarak değerlendirdiklerini ifade eden çocuklar, kutlamalara katılmak istediklerini ancak çalışmak zorunda oldukları için kutlamalara gidemediklerini belirtti. Son birkaç yıldır kutlamalara gidemediklerini aktaran bazı çocuklar da 23 Nisan coşkusunu doyasıya yaşamak istediklerini ancak böyle bir imkanları olmadığı için üzgün olduklarını anlattılar.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ