Nevruz Ateşi Birlik ve Beraberlikle yakıldı

Nevruz Ateşi Birlik ve Beraberlikle yakıldı

Oğuz Töresi ve Oğuz Soyunun dirilişine vesile olması dilekleri ile Nevruz Ateşi 3. Göz Medya organizasyonunda ilçenin tüm dinamikleri ile birlikte Renk Boyar Tesislerinde Bülent Koç ve Osman Osmanoğlu ev sahipliğinde yakıldı.

3. Göz Medya düzenlediği Yeniden dirilişin Nevruz Kutlamaları siyaseti bir kenarıya bıraktırarak Belediye Başkan Adaylarının dilekleri daha iyi bir Orhangazi ve insanlık için oldu.

Programın açış konuşmasını yapan 3. Göz Medya Genel Koordinatörü İrfan Aydın; “İnsanlığın En Kadim Bayramı Nevruz Bayramımız Kutlu Olsun
Tüm halkların kutladığı tek bayram olan Nevruz, Kadim Oğuz Soyu ve Oğuz Töresi için manası çok büyük olan Nevruz Bayramı yeniden dirilişin, birliğin, kardeşliğin, barışın canlanmasına vesiledir. Yeniden doğuşun ve yenilenmenin günü, adaletin timsali Hz Ali’nin doğum günü, mazlumların hamisi Yüce Türk Milletinin ERGENEKON’dan çıkışını temsil eden, kadim insanlığın ortak Bayramı olan Sultan Nevruz Bayramını Orhangazi’de de coşkuyla kutluyoruz. Nevruz Orhangazi’de yeniden dirilişe simge olacaktır” dedi.

SULTAN NEVRUZ BİRLEŞTİRDİ..
Düzenlenen programa ilçe dinamikleri ve Belediye Başkan adayları siyasi kimliklerinden arınarak gelirken mesajlar Orhangazi’nin daha iyi olabilmesi adına idi. Sırası ile söz alan ve birlik mesajları veren; Bağımsız Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Metin Yıldırım, İYİ Parti Orhangazi Belediye Başkan Adayı İsmail Kaya, CHP Orhangazi Belediye Başkan Adayı Çetin Çoklar, Memleket Partisi Orhangazi Belediye Başkan Adayı Orhan Şener, Gelecek Partisi Orhangazi Belediye Başkan Adayı Yılmaz İmenç, CHP İlçe Başkanı Berna Çakır, İYİ Parti İlçe Başkanı Muzaffer Karaca, Memleket Partisi İlçe Başkanı Şenol Selçuk, BTP Kurucu İlçe Başkanı İrfan Yazıcı konuşmalarında Nevruz’un Orhangazi’ye yeni umutlar ve güzellikler getirmesini temenni ettiler.

ÇOBAN ATEŞİ ORHANGAZİ’DEN YAKILDI
Birlik ve beraberlik mesajları veren konuşmalar ardından Nevruz Ateşi 3. Göz Medya Genel Koordinatörü İrfan Aydın’ın deyimi ile; “Aramızdaki en günahsız ilk ateşi yakacak” diyerek ilk ateş Renk Boyar Sahiplerinden Osman Osmanoğlu’nun 2 yaşında ki oğlu Yusuf Teoman Osmanoğlu tarafından yakıldı. İyi dilekler ile beraber ateşin yakılması sonrası tüm katılımcılar sıra yanan ateşin üzerinden atlayarak ateş başında sohbetle Nevruz kutlamaları geç saatlere kadar devam etti. 3. GÖZ HRA

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ