İzmir’den Seslenen Teoman Mutlu, “Yerli ve Milli Parti İle Türkiye’yi Ayağa Kaldıracağız”

İzmir’den Seslenen Teoman Mutlu, “Yerli ve Milli Parti İle Türkiye’yi Ayağa Kaldıracağız”

Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı Teoman Mutlu, İzmir’de düzenlenen büyük bir toplantıda yaptığı konuşmada, 2028 Cumhurbaşkanlığı seçimlerine aday olduğunu açıkladı. Konuşmasında ülkenin içinde bulunduğu durumdan ve AK Parti iktidarının 22 yıllık yönetimindeki olumsuzluklardan bahseden Mutlu, parti olarak halktan aldıkları güçle Türkiye’yi ayağa kaldıracaklarını belirtti.

Mutlu, İzmir’de olmanın kendisi için büyük bir onur olduğunu vurgularken, İzmir teşkilatının kısa sürede gösterdiği büyük başarıyı da takdir etti. “Ülkemiz bir yangın yerine döndü. 22 yıllık AK Parti iktidarı tüm değerlerimizi yok etti. Atalarımızdan yadigar geleneklerimiz, sevgi ve saygı yerini tamamen kibir ve şımarıklığa bıraktı” diyen Mutlu, mevcut iktidarın söz verdiği “3-Y” (yoksulluk, yolsuzluk, yasaklar) sorunlarını çözmek bir yana, daha da derinleştirdiğini ifade etti.

Mutlu, AK Parti’nin 31 Mart’ta ağır bir yenilgi aldığını ve oylarının erimeye devam ettiğini belirterek, “Bu kibir, bu halktan kopuşun sonu budur. AK Parti uzatmaları oynamaktadır. Yapılacak olan ilk seçimde gidecektir” dedi. CHP’yi de eleştiren Mutlu, halkın kendilerinden daha aktif ve çözüm odaklı bir yaklaşım beklediğini söyledi. “Halk kurtar bizi CHP, bak seni 50 yıldır ilk defa 1’inci parti yaptım, bunun kıymetini bil diyor. CHP, çay içip saray sohbeti yapıyor” ifadelerini kullandı.

Yerli ve Milli Parti’nin ülkenin geleceği için umut olduğunu belirten Mutlu, “Biz yerliyiz, milli ve bagajımız boş. Bizim arkamızda ne yabancı bir güç ne de bir tarikat yok. Sadece Rabbimiz ve halkımız var” dedi. Partisinin gençlere ve kadınlara verdiği önemi vurgulayan Mutlu, “Gençlere yer veren tek bir parti yok. Kadınlara değer veren tek bir parti yok. Partimde 23 yaşında, 28 yaşında, 30 yaşında genel başkan yardımcılarım var. Parti böyle olur. Memleket bu kadrolarla kurtulur” şeklinde konuştu.

Konuşmasının sonunda Teoman Mutlu, tüm partilere meydan okudu ve Yerli ve Milli Parti’nin iktidar hedefini bir kez daha yineledi. “Ya başaracağız, ya başaracağız. Başka yolu yok! İnanın bizi durduramazlar. Atatürk’e inanın, İzmir’in dağlarına inanın, hepinizin gönlünde çiçekler açacak. Kızlarımız, kadınlarımız sokakta güvenle yürüyecek. Gençlerimiz iş ve aş bulacak. Emeklilerimizin ellerinden öpeceğiz, onlara layık oldukları hayatı sağlamak bizim boynumuzun borcudur” dedi.

Mutlu, 2026’nın seçim yılı olduğunu ve Yerli ve Milli Parti’nin iktidara gelerek ülkenin tüm sorunlarını çözeceğini belirtti. “Bu aziz millete zulüm edenler gidecek. Öz be öz “yerliler” gelecek. Mustafa Kemal’in askerleri gelecek” ifadeleriyle konuşmasını tamamlayan Mutlu, halkın ve partililerin büyük alkışlarıyla sahneden indi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ