İyi Parti’den Şükrü Erden’e “Öcalan” tepkisi!

İyi Parti’den Şükrü Erden’e “Öcalan” tepkisi!

İYİ Parti İl Başkanı Dr.Mehmet Hasanoğlu, CHP Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı Şükrü Erdem’in, “Abdullah Öcalan terörist değildi, siz bana güvenin adam hain değil” şeklindeki ifadesine sert tepki gösterdi.

Erdem’in terör örgütü başını adeta meşrulaştıran bir söylemde bulunmasının kabul edilemeyeceğini vurgulayan Hasanoğlu, “Sn. Erdem’in bu ifadesi tam bir skandaldır. Türk Milletinden derhal özür dilemelidir” dedi.
Söz konusu söylemi şiddetle kınadıklarını belirten İYİ Parti İl Başkanı Dr. Mehmet Hasanoğlu konu ile ilgili olarak şunları söyledi:
“CHP Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı Şükrü Erdem, vatandaşlarla yaptığı bir kahvehane sohbetinde, ‘Abdullah Öcalan ilk olarak terörist değildi. Siz bana güvenin, adam hain değil. Artık PKK falan yok. Bitti o işler’ şeklinde sözler sarfetmiştir.
Onbinlerce insanımızın katiliyle ilgili böyle bu tür ifadelerde bulunulması, Türk Milletinin vicdanını kanatmıştır. Sn.Erdem başta şehit ailelerimiz olmak üzere bölücü örgütün yol açtığı acıları da hiçe saymıştır.
Bakanlık yapmış, devlet görevinde bulunmuş, şimdi de Mustafakemalpaşa gibi manevi değerleri yüksek hemşerilerimizin yaşadığı bir ilçemizin Belediye Başkanlığına adaylığını koymuş bir şahsiyetin, söz konusu ifadelerini şiddetle kınıyor, Mustafakemalpaşalılardan ve Türk Milletinden derhal özür dilemeye çağırıyoruz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ