Gazzeli kardeşlerimize reva görülen bu katliamda da duyduğu derin hissiyatı ve acıyı hissediyoruz

Gazzeli kardeşlerimize reva görülen bu katliamda da duyduğu derin hissiyatı ve acıyı hissediyoruz

Türk Diyanet Vakıf-Sen genel merkezi şehir belediye başkanının din görevlileri için düzenlemiş olduğu kahvaltılı toplantıya katıldı. Toplantıda söz alan genel başkan yardımcımız şanlı şöyle dedi; Osmanlı’nın ilk başkenti Yenişehir’de sizlerle birlikte birlikte olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. bu güzel organizasyonu gerçekleştiren belediye başkanımız Sayın Davut Aydın beyefendiye teşekkür ediyorum. bunlarla birlikte bizleri yalnız bırakmayan ak Parti ilçe başkanımıza Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanımıza ve yönetim kurulu üyelerine meclis üyelerimize huzurunuzda teşekkür ediyorum.

Cumhur ittifakının belediye başkan adayı ve mevcut belediye başkanımız Sayın Davut Aydın beyefendinin din görevlilerine karşı tutumu çalışmaları ve desteğinden dolayı müteşekkiriz. Kendisini dinlerken gençlerimize karşı yapmış olduğu çalışmaları takdire sian buluyorum. üniversite kursları açıp %99 başarıyı elde etmesi gençlerimizi kötülüklerden alıkoymak için spor merkezlerini ücretsiz yapması ev kadınlarına yönelik çeşitli kurslar düzenlemesi yeni şehirin bütün ihtiyaçlarını tespit Edip çalışması ve geçtiğimiz dönem seçim vaatlerinin tamamını gerçekleştirdiği gibi fazlasını yapmasından dolayı belediye başkanımızı ve ekibini tebrik ediyoruz diyen şanlı sözlerini şöyle sürdürdü:

Bugün tüm şiddetiyle yok etmeye programlanmış güçlerin pençesinde hala ayakta kalmaya çalışan Gazze ve Filistin halkının tüm insani ve imani bağlarla yanında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz. Türk milletinin tüm mazlum coğrafyalarda olduğu gibi Gazzeli kardeşlerimize reva görülen bu katliamda da duyduğu derin hissiyatı ve acıyı hissediyoruz. Bu vesileyle vicdan sahibi tüm insanlara boykotu devam ettirme çağrımızı yeniliyoruz. Gönül mimarlarımız olan din görevlilerimizle, başta vatanımız selameti, şehitlerimiz ve zulme uğrayan tüm insanlarla birlikte Filistinliler için her vakit duada buluşma çağrısı yapıyoruz. Soykırım gerçekleştiren, buna seyirci kalan ve dahası alkış tutan her kesimi de şiddetle kınıyor, onların bu tavırlarını insanlık adına hayretle karşılıyor, iyilik ve kötülük mücadelesinde, adalet ve zulümde, yaşatma ve öldürmede ve dahi insanlıkta tarihin yanlış tarafına yazılacaklarını açıklıkla beyan ediyoruz dedi.

Birazda siyasetçileri bulmuşken sorunlarımızı konuşalım diyen Şanlı şöyle devam etti;

Son yapılan 7.dönem toplu sözleşme de, öncekiler gibi memurun sorunlarının tartışılmadığı, müzakere edilmediği, en önemli meşru zeminin heba edildiği bir süreç olmuştur. Bu nedenle diyoruz ki; yetkili sendikanın son kullanma tarihi geçmiştir.Bu durumu kendileri de görüyor, erimenin önüne geçmek için, kutsal hak arama aracı olan sendikacılığı, eşantiyon sendikacılığı veya Üye aidatlarının Filistin’e gönderdiklerinin yalanı üzerinden sendikacılık yapıyorlar.

3600 Ek Gösterge ve YHS
1.dereceye gelen memurlarımıza 3600 ek gösterge verilmesi, Yardımcı hizmetli sınıfının kaldırılarak bu sınıftakilerin GİH sınıfına geçirilmesi, Enflasyon farkının 0 zam demek olduğunu, mutlaka refah payı verilmesi gerektiğini, Temmuz ayında 8,077 TL Ocak da 12,174 TL olan ilave ek ödemenin memur emekli maaşlarına yansıtılmasını, Enflasyon farkının aylık olarak ödenmesi, başta kira yardımı olmak üzere ülkemizin geçinme şartlarını dikkate alan bir maaş düzenlemesi, Fazla mesai ücreti, harcırah tutarları ile aile çocuk yemek giyecek ve diğer yardımların günün ihtiyaçlarına göre düzenlenmesi,lojman sıkıntısının giderilmesi,köylerde görev yapan imamlarımıza orman bölge müdürlüklerinde köylüye yapılan yakacak yardımının aynısının yapılmasını, kariyer kadrolarının çalışan personel sayısın 3/2 si kadar artırılarak çalıştığı yıla göre verilmesini,kul hakkı olarak gördüğümüz “sözlü mülakatların”kaldırılmasını istiyoruz.

Şanlı, “32 yıl önce çıktığımız hak mücadelesi seferinde, kutsal kervanımız her gün büyüyerek yoluna devam ediyor. Devletin olmadığı yerde memur da olmaz gerçeğinden yola çıkarak; bir taraftan kamu görevlilerimizin hak ve menfaatlerinin korunup geliştirilmesi bir taraftan da varlığımızın teminatı Türkiye Cumhuriyeti ve temelleri üzerinde yükseldiği tarihimize sahip çıkmaya çalışıyoruz. Hak aramanın, haksızlığa karşı mücadele etmenin, güçsüzün yanında olmanın, ekmek kavgasının kutsallığına inanıyor ve sendikacılığa da bu gözle bakıyoruz. Bugün 41 şube ve 20 bine yaklaşan üye sayımız ile memurlarımıza hizmet vermeye devam ediyoruz.

Sendika enflasyonun yaşandığı, hiçbir bilgi birikimi ve tecrübesi olmadan, kendini sendikacı ilan eden kişileri dikkate almasınlar. Memur sorunlarının çözülmesini, hak ettiği mali ve özlük haklarına kavuşmak istiyorsa Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikalarımızı yetkili yapmak zorundadır.

 

Kahvaltılı toplantıya ; Yenişehir Belediye Başkanı, ilçe Müftüsü, Ak Parti İlçe Başkanı Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı, Türk Diyanet Vakıf- Sen Bursa Şube Başkanı ve yardımcıları katıldılar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ