Ergüzel, kurban bayramı öncesi çalışanın yoksulluğuna dikkat çekti

Ergüzel, kurban bayramı öncesi çalışanın yoksulluğuna dikkat çekti
Adaletin Aydınlığı Partisi Genel Başkanı Altuğ Ergüzel, Diyanet’in yurt içinde vekaletle kurban kesim bedelini 11 bin 750 TL olarak belirlediğine işaret ederek, 10 bin TL maaş alan emeklinin 17 bin lira alan asgari ücretlinin nasıl kurban keseceğini sordu. Ergüzel, “Lüks harcamaları ile gündemden düşmeyen Diyanet, yoksulluğu ortaya koyduğu. İbadet de zengine kaldı!” dedi.

Adaletin Aydınlığı Partisi (AAP) Genel Başkanı Altuğ Ergüzel, emekli maaşları ile asgari ücrete zam yapılıp yapılmayacağının tartışıldığı günlerde, Diyanet’in vekaletle kurban kesim bedelinin yoksulluğu bir kez daha ortaya koyduğunu söyledi.
Lüks harcamaları ile gündemden düşmeyen Diyanet’in vekaletle kurban kesim bedelini 11 bin 750 TL olarak açıkladığını anımsatan Başkan Ergüzel, “Emekli 10 bin TL maaş alıyor. Temmuzda emekliye yüzde 25 zam verilecek mi verilmeyecek mi? 17 bin TL alan asgari ücretlinin maaşına zam yapılacak mı yapılmayacak mı?” tartışmasını hatırlattı.

VEKALETLE KURBAN KESİM BEDELİ HER YIL ARTIYOR
“10 bin TL maaş alan emeklinin 17 bin lira alan asgari ücretlinin nasıl kurban keseceğini” soran Genel Başkan Altuğ Ergüzel, “İktidarın yarattığı ekonomik kriz her geçen gün artıyor. TÜİK enflasyon rakamlarını yaşanandan daha düşük gösterse de Diyanet’in belirlediği vekaletle kurban kesim bedeli her yıl artıyor. 2023’te 5 bin 960 TL olan vekaletle kurban kesim bedeli 2024’te 11bin 750. Sonunda emekli maaşını da aştı. İbadet de zengine kaldı! Millet yoksullukla mücadele ederken, israf ve şatafattan vazgeçin” çağrısı yaptı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ