Emekçi kadınlardan büyük buluşma’da 2’ci perde!

Emekçi kadınlardan büyük buluşma’da 2’ci perde!

Parakende sektörünün emekçi kadınları sorunlarını konuşmak ve birazda stres atmak için “Biz Bize Büyük Buluşma” adlı platformda tekrar bir araya geldi.

1998 yılından itibaren perakende satış sektörünün ulusal ve yerel market zincirlerine üstün kaliteli hizmet sunan, birçok başarılara imza atmış, sektöründe öncü lider firmaların temsilcileri, kadın emektarları, arkadaşları platform sözcüsü Gülsüm Çakırtaş’ın daveti üzerine 23 Nisan Mahallesi Vitrin Cafe’de buluşarak gönüllerince sohbet edip eğlendiler akabinde de mini bir çalıştayla geceyi sonlandırdılar. Kadın Dayanışmasına imza atan Gülsüm Çakırtaş; “BİZ BİZE BÜYÜK BULUŞMA-2”adıyla düzenlediğimiz bu gecede öncelikle arkadaşlarıyla bir arada olma gayretini gösteren, imkân ve müsaitlik durumu doğrultusunda “ben de burada olmalıyım” diyen bir nebze de olsa günün tüm stres ve yorgunluğunu atmak isteyen, bizlerle beraber olan kadınlarımıza minnettarım, hepsine ayrı ayrı teşekkürlerimi bir borç bilirim. Parakende sektörünün işte gerçek kahramanları siz kadınlarsınız ve lütfen bunun farkına varınız! Her fırsatta söylediğimiz gibi aslında bu sektörde çalışan kadınlarımızın ağır işçilik ve yıpranmaları da düşünülerek bazı kamusal hakların yeniden düzenlenmesi gerekiyor.

Taşın altına elimizi koyarak bundan sonra neler yapabiliriz, neleri değiştirebiliriz; kurumlara, kadınlara ve liderlere nasıl yol gösterici olabiliriz diyerek, sesimize birileri çıkıp ses olana kadar tüm bu söylemlerimize ve taleplerimizi dile getirmeye devam edeceğiz.

Yılmadan, yorulmadan, tüm gücümüzle biz buradayız sektörün temel taşlarıyız! “GÜÇLÜ KADINLAR HER ZAMAN TARİH YAZAR” dedik. Tarih olan biz değil, bizim karşılaştığımız güçlükler olacak bu gün değilse de elbet bir gün!” dedi.

 

 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ