EMADDER BİR KEZ DAHA MEYDANLARDAN SESLENDİ

EMADDER BİR KEZ DAHA MEYDANLARDAN SESLENDİ

8 Eylül 1999 sonrası sigorta başlangıcı olduğu için emeklilikte adaletsizliğe uğrayan emekçilerin hak talepleri devam ediyor. 18 Şubat tarihinde Ankara’da toplanan Emeklilikte Adalet Derneği (EMADDER) üyeleri bu kez seslerini Bursa’dan yükselttiler.

EMADDER Genel Başkanı Mihriban Uğurlu, Bursa Temsilcisi Gürkan Şimşek’in yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanından gelen EMADDER üyeleri Şehreküstü 15 Temmuz Demokrasi Meydanında halay çekip, haklı taleplerini bir kez daha dile getirdiler.

 

İYİ Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selçuk Türkoğlu ve DİSK Emekli Sen Bursa Şube Başkanı Sacit Çam’ın yanı sıra birçok sivil toplum örgütü de emeklilikte adalet arayan emekçilere destek verdiler.“Kademe Gelecek Yüzler Gülecek”, “Mezarda Emekli Olmak İstemiyoruz”, “Kademe Hakkımız Söke Söke Alırız”, “Yağmur Çamur Demeyiz Kademe İsteriz”, “Kademe Yoksa Oy ’da Yok” sloganlarının atıldığı yoğun katılımlı basın açıklamasında marşlar çalınıp, türküler söylenerek, oyun havalarına eşlik edildi.

EMADDER Genel Başkanı Mihriban Uğurlu, 2000’lerde sigortalı olanların amacının erken emeklilik olmadığını bir kez daha vurgulayarak, 1 gün, 1 hafta, 1 ay veya birkaç yıl geç çalışmaya başlayanların bu haksızlıkla 17 ile 20 yıl arasında beklemek zorunda kaldığını hatırlattı.Kendilerini yaralayanın bu adaletsizlik olduğunu savunan Mihriban Uğurlu, adaletsizliğe sessiz kalanların da haksızlığa ortak olduğunu kaydetti.

Çalışma barışının zedelendiğini de ifade eden Uğurlu, EYT ile kıyaslanmalarına da tepki göstererek, “Kimse bizi EYT’nin 23 yıllık mücadelesi ile kıyaslamasın. Onların mücadelesinde yasa tarihinde hiç ir çalışanın daha çalışma yılları ve primleri dolmamıştı. İleri vade için bunun mücadelesini veriyorlardı. Bizler bizlerden istenen primleri doldurduk. Bizden küçük ve az primi olanlar emekli oldu ve üstüne daha bir bu kadar çalışmamız isteniyor. Emekli olanlardan daha fazla primle kaybedecek bir yılımız daha yok. 17-20 yıl beklemek ne demek? Bu adaletsizliktir. Mücadelemiz Türkiye çapında devam edecektir” dedi.Geç gelen adaletin adalet değil zulüm olduğuna da dikkat çeken EMADDER Genel Başkanı Mihriban Uğurlu, kademeli emeklilik uygulaması ile haklarının teslim edilip, adaletsizliğin giderilmesini her platformda, mücadele vererek devam ettireceklerini sözlerine ekledi.İYİ Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selçuk Türkoğlu ’da, EMADDER’in emek ve hak mücadelesini desteklediğini bir kez daha açıkladı. “Sizler doğru ve iyi yapıyorsunuz. Bu iktidar mücadele etmeden, kavga etmeden, ısrarla talep etmeden bir şey vermiyor, bu olmadan sadece beşli çetenin yandaşının haklarını veriyor. Sizlere uygun görünün vicdana, adalete, hakka, ahlaka uymuyor. Sizler erken emeklilik değil, haklarınızı savunuyorsunuz. Devasa sorun oluşturmadınız. Adalet ve hakkınızı istiyorsunuz. Bizler sizin yanınızdayız, TBMM’de de meydanlarda da yanınızda olacağız. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır” dedi.
EMADDER emekçileri Genel Başkanları Mihriban Uğurlu’ya çiçek takdim ettiler.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ