Başkan Aşkar; Türkiye göçmenler ülkesine döndü!

Başkan Aşkar; Türkiye göçmenler ülkesine döndü!

BAŞK
Adil Türkiye Partisi (ATP) Genel Başkanı Ata Barlas Aşkar, Türkiye’nin göçmenlerin akınına uğradığını belirterek iktidarın göçmen politikasını eleştirdi. Aşkar Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in “Türkiye’de ilkokula giden bir milyon yabancı öğrenci var” söylemini hatırlatarak, ülkenin göçmenlerin akınına uğradığını söyledi.

Aşkar, Türkiye Cumhuriyeti’nin adeta Birleşmiş Milletler topluluğuna döndüğünü dile getirerek, Türkiye’de yaşanan göçmen krizine değindi. “Elini kolunu sallayan herkesin Türkiye’ye rahatlıkla girebildiğini söyleyen Aşkar göçmenlerin ekonomik, sosyal ve siyasal anlamda Türkiye’ye zarar verdiğini belirtti. Başkan Aşkar yaptığı açıklamada, iktidarın göç politikasını eleştirerek:” Ülkemiz, son yıllarda artan göçmen akınıyla karşı karşıya kalmıştır. Ne yazık ki, bu durum sadece insanî boyutta değil, aynı zamanda ekonomik, siyasal ve sosyal açıdan da büyük zararlara yol açmaktadır. Göçmenlerin sorgusuz sualsiz iş yeri açması ve vatandaşlık alması, Türkiye’nin mevcut ekonomik ve sosyal dengelerini ciddi şekilde sarsmaktadır.

Özellikle, Türkiye’deki ilköğretim seviyesinde eğitim alan 1 milyon yabancı öğrenci gerçeği, gelecekte ülkemiz için büyük bir tehdit oluşturmaktadır. Bu durum, ülkemizin kaynaklarını zorlamakta ve yerli halkımızın eğitim hakkını zayıflatmaktadır. Bu noktada, AKP iktidarının göçmen politikasını sorgulamak ve gerekli adımları atmaları için çağrıda bulunuyoruz. Türkiye’nin sınırlarını korumak ve göçmenlerin entegrasyonunu sağlamak için daha etkin politikalar belirlenmelidir. Ayrıca, göçmenlerin ekonomik faaliyetlerine sınırlama getirilerek, yerli halkımızın ekonomik güvenliği korunmalıdır. Aksi takdirde ülkemizin kendi vatandaşlarının haklarını gözardı etmiş oluruz Bu da gelecek nesillerin refahı için tehlike oluşturmaktadır. Halkamızı ikinci plana atan hiçbir politikayı kabul etmiyor, iktidarı göçmen politikalarını tekrardan gözden geçirmesi için göreve davet ediyoruz”dedi.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ