Adalet Bakanı: Sokak Köpekleri Sorunu Çözülmeli

Adalet Bakanı: Sokak Köpekleri Sorunu Çözülmeli

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, sokak köpekleri sorununa değindi ve “Başıboş köpekler hem insanlara hem birbirine zarar veriyor. Sokaklarımız korunaklı olmalı.” şeklinde konuştu. Bakan Tunç’un açıklamalarıyla birlikte sokaklardaki güvenlik endişesi yeniden gündeme taşındı.

Bakan Tunç, TBMM’nin bu konuda ortak bir çözüm bulacağına inancını dile getirirken, başıboş köpeklerin hem insanlara hem de diğer hayvanlara yönelik tehlikelerine dikkat çekti. Sokaklardaki güvenliği sağlamak adına alınması gereken tedbirler hakkında da konuşan Bakan Tunç, bu konuda görevli kişilerin belirlenmesi ve barınaklar için maddi desteklerin sağlanması gerektiğini vurguladı. Milletvekillerinin en doğru kararı vereceğine inandığını belirtti.

Öte yandan Bakan Tunç, Sinan Ateş cinayeti soruşturmasına da değindi. Cumhurbaşkanı’nın hukuk devletinde her şeyin açığa çıkacağına vurgu yaptığını ifade eden Bakan Tunç, sürecin devam ettiğini ve mahkemede delillerin tartışılacağını belirtti. 22 tutuklu sanığın bulunduğunu ve 1 Temmuz’da duruşmanın başlayacağını açıkladı.

Bu açıklamalarla, sokak köpekleri sorununun çözümüne yönelik kamuoyunun dikkati yeniden çekilmiş oldu. Sokaklardaki güvenliğin sağlanması ve hayvanların da refahının korunması adına atılacak adımların merakla beklenmekte.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ