ABP Genel Başkanı Yalçın, teleferik kazasında sabotaj iddiasını gündeme getirdi

ABP Genel Başkanı Yalçın, teleferik kazasında sabotaj iddiasını gündeme getirdi

ABP Genel Başkanı Bedri Yalçın, Antalya’da bir kişinin hayatını kaybetmesi ile sonuçlanan teleferik faciasının arkasında sabotaj olduğunu iddia etti. Dönemin il başkanı olan ve yerel seçimleri kaybeden AK Parti’li isme dikkat çeken Yalçın, “CHP’li Mesut Kocagöz kazanınca cıvata ile oynadılar. O cıvata bilerek oradan çıkarıldı. En son bakımı yapan şirketin elemanlarını gözaltına alsınlar olay ortaya çıkacaktır” dedi.

Anadolu Birliği Partisi (ABP) Genel Başkanı Bedri Yalçın, Antalya’da bir kişinin hayatını kaybettiği, 10 kişinin de yaralandığı teleferik kazası ile ilgili çarpıcı iddialar açıkladı.
Teleferiklerin nasıl yapıldığını çok iyi bildiğini anlatan Yalçın, yaşananların organize edildiğini söyledi. 2007 yılında yapılan teleferiğin örnek alınmasını önerdiklerini anlatan Yalçın, ihmali şu sözlerle anlattı: “Teleferiğin yapımından, bakımını yapacak bir bilim insanı, bir kuruluş, bir firma yok. Bu sistemi bize Avrupalı getiriyor. Burada mesele şu; teleferik yapılırken zemin etüdü yapıldı mı? Zemin etüdü yapılmadan ve heyelan bölgesi olarak adlandırılan Tünek Tepe maalesef birilerine yandaş, birilerine gardaş, birilerine candaş olmak için böyle bir organizasyon yapıldı.”

ETÜT ÇALIŞMASI YAPILMADIYSA MENDERES TÜREL SUÇLU
Dönemin AK Parti İl Başkanının yerel seçimlerde Kepez’den aday olduğunu ve kaybettiğini anımsatan Yalçın, “Dönemin Ulaştırma Bakanı Sayın Binali Yıldırım, AK Parti İl Başkanı Sayın Rıza Sümer’di. Dönemin belediye başkanı da Sayın Menderes Türel’di. Bugün bu teleferik oyunu sahneye konuldu. Rıza Sümer Kepez’de belediye başkan adayı olup kazanamayan adam. 30 yıldır CHP’nin alamadığı bir ilçe Kepez. Antalya’nın da en büyük ilçesi. Türkiye’nin her kesiminden insanın yaşadığı bir ilçesi. Etüt çalışması yapılmadıysa Menderes Türel suçlu. Dönemin Ulaştırma Bakanı suçlu” dedi.

CHP’DE SİYASET YAPMAYA KARAR VERİNCE DÜŞMAN İLAN EDİLDİ
Teleferik sözleşmesinin 10 yıllık olduğuna dikkat çeken Yalçın, sözleşmenin 2027’de biteceğini vurgulayarak şunları söyledi: “2017 yılında ihale yapılıyor ve sonuçlanıyor. 2019’a kadar devam eden ve 2019’dan sonra CHP’li Mesut Kocagöz hiçbir şeyi değiştirmiyor. Çünkü sözleşme 10 yıllık. Sözleşme 2017’den 2027’ye kadar. Mesut Kocagöz siyasetini daha önce AK Parti’de yapmış bir isimdir. Menderes Türel’in de yardımcısıdır. O dönemde ANED’in yönetim kurulu başkanıdır. 2019’da görevden uzaklaştırıldı. Karagöz, 2024 seçimlerine kadar CHP’de siyaset yapmaya karar verince düşman ilan edildi. Hain ilan edildi.

YARGIYI DA KENDİLERİNE ALET ETTİLER
Onların oyunu bu! Yargıyı da kendilerine alet ettiler. Bugün gelinen nokta yargıyı ilgilendiren bir karar değildir. Bunun hiçbir örneği Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşanmadı. En son yaşadığımız örneği İliç. 9 canımız gitti. Canlarımız hala toprağın altında. Sorumlular dışarıda geziyor.”

ÜLKE BUNLARDAN KURTULMADIĞI SÜRECE BU OYUNLAR BİTMEZ
Murat Kurum’un depremde 130 bin kişinin yaşamını yitirdiğini ağzından kaçırdığını anımsatan Yalçın, “Depremden sonra kimler içerisi atıldı. Hangi belediye başkanı içeride? Bu ülke bunlardan kurtulmadığı sürece bu oyunlar sona ermez. Hatay’da da aynı oyun oynanıyor. Nerede yatırımları varsa, nerede menfaat ve çıkarları varsa. Siz 14 aydır neredesiniz. Depremden gelen desteklerin hangisini açıkladınız? Bu ülkeyi yönetenler Türk değil. Bu hükümet AKP’nin devlet kurma hükümetidir. Millet bunlara yerel seçimde kırmızı kart gösterdi. Genel seçimde bunları sahadan atacak bu millet” diye konuştu. Yalçın yargıya müdahalenin yarattığı sonuçlara da dikkat çekti.

CHP’NİN KAZANMASININ HAZMEDİLEMEDİ
“Neden Mesut Karagöz suçlu olsun?” diye soran Yalçın, CHP’nin kazanmasının hazmedilemediğini belirterek, “Bakanlık izin vermediğinde o teleferiğin direğini bile dikemezler. Rıza Sümer belediye başkanı olsaydı asla tutuklanmazdı. Bu işin sorumluları var. Kurum müdür neden sorumlu olsun? Sayın Mesut Kocagöz içeri atıldı. Böyle bir örnek yok. Şu an AKP’nin trolleri kim belediye başkanı olsun diye konuşuyor. Meclis üyelerini satın almaya çalışıyor. Mesut Kocagöz’ün ceza alacağını ve belediye başkanı olamayacağını konuşuyorlar. Bu ahlaka sığar mı?” diye sordu.

KOCAGÖZ KAZANINCA CIVATA İLE OYNADILAR
Mesut Kocagöz’ün CHP’nin yapamadığını Kepez’de başardığını ifade eden Yalçın, “Kocagöz kazanınca cıvata ile oynadılar. İddia ediyorum, o cıvata bilerek oradan çıkarıldı. İncelesinler. En son bakımı yapan şirketin elemanlarını gözaltına alsınlar olay ortaya çıkacaktır. Bu bir iddia değil. Bu bir gerçek. Burada bir tezgah var. Çünkü bir belediye başkanı nereye kaçacak. Burada programlanmış proje edilmiş, projeyi de devralan kişilerle bu işin sonucuna gidilmiştir. Mesele budur. Başka bir sonuç yoktur, olamaz da! Ciddi bir araştırma yapılmalı. AK Parti’nin talimatı ile görev yapanlar değil, bu ülkenin evladı olan, adaletin olmazsa olması olanlar bu sorunu çözerler. Hakim Bursa’dan belge gelmedi diyor. Burası yapılırken Bursa’dan belge mi istendi? İhale yapılırken Bursa’dan mı zemin etüdü yaptırdınız? Trollerin, organizatörlerin işidir. Bu er geç meydana çıkacaktır.
Türkiye’de yapılan teleferikleri örneklendiren Yalçın, bugüne kadar Türkiye’de büyük bir teleferik kazası yaşanmadığına dikkat çekerek, “Seçim sonuçlarını araştırdılar, hiçbir sonuç bulamadılar. Mesut Kocagöz o kadar temiz çalışan bir insandır. Özgür Özel’i aradım ulaşamadım” diye konuştu.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ